top of page
Seznam se organizátory

Tým Via Lucis každoročně obměňuje svoje složení.

Kdo tým tvoří letos? Dozvíš se tu!

černé pozadí

Eliška V.

Zdravím tě, já jsem Simča a momentálně jsem nestudentkou oboru pedagogika z druhého ročníku. Aktuálně pracuji ve školičce s kurzem chůvy pro dětské skupiny. To nemění nic na tom, že tento kurz zbožňuju a nechtěla jsem o jeho organizaci a účast přijít. To samý určo doporučuju i tobě, zažít si to tu s náma. Jsem milovnice přírody, pikniků, fesťáků espresso tonicu a všech bláznovin. Pocházím z Krkonoš, kam ráda z Prahy prchám, miluju se tam procházet, koupat se v lese a taky tam rádi pijem (zelenou) a to nejlépe s mým tatínkem, který na ní zve co deset minut. Tak se moc nerozmýšlej a pojeď, těším se na tebe!

Andragogika + Pedagogika, 1. ročník Bc.

E Na web.JPG

Eliška

Ahoj! Jmenuju se Eliška Anna a jsem andraprvačka. Jsem z (jiho)Českých Budějovic a mluvím o tom, i když se nikdo neptá. Budějce jsou od Vávrovky kousek, takže to mám za rohem a už se na tebe i na Via moc těším!
Ve volném čase se toulám Riegráčema nebo Šumavou, cvičím na housle a zpívám alt. Mými jazyky lásky jsou words of affirmation a jídlo, kterým si všechny uplácím nebo se o to alespoň snažím.

Miluju podzim a roadtripy s playlistem Zeppelinů, Sleeping at Last nebo Marušky Rottrový. Mé oblíbené debaty jsou o tom, jestli je lepší kočka nebo pes, ideálně nad sklenkou GéTéčka nebo Kozla.

Andragogika, 2. ročník Bc.

na_web.HEIC

Ota

Ahoj, jsem Ota. Zastupuji velmi úzkou skupinu mužů na oboru. Mám rád hudbu celým srdcem (od Billa Evanse a Talking Heads, přes Car Seat Headrest až po post-hudbu), duší a mnohdy i tělem – rád chodím do moshpitů na koncerty, na burzy desek, potažmo s kapelou na stage. Rád se uvolním i doma četbou, filmem, procházkou po poli nebo amatérskou hudební produkcí.
Na Vávrovce mám rád švandu, koupání v místních tělech vody a vůni lesa. Také se mimo katedru věnuji férovým duchem oplývajícímu šermu kordem v univerzitním týmu. Rád přiložím ruku k dílu kde to jde, jak ve Via, tak i v KAPRu - archetypální basák.

Andragogika, 2. ročník Bc.

Verča

Ahojda, jmenuju se Verča, ale klíďo mi můžeš říkat Ofinka. Jsem v prváku na andře a tím pádem i první rok ve Via.

Nepohrdnu dobrým, někdy i špatným pivem. Ráda po večerní Praze (která je mou rodnou vískou) objevuju studentský kapely a přes den galerie. Ujíždím si na kérkách, Laně del Rey a sprostejch slovech. Když je toho na mě i ve mně moc, najde safe space na jógamatce nebo v lese – ideálně s foťákem.

Mým milovaným obdobím je léto a s ním spojený ještě milovanější roadtripy, čundry, fesťáky a druhým rokem i tenhle nezapomenutelnej seznamovák! Tak to jsem ve zkrtce já, ale mnohem víc se za pár tejdnů dozvíš sám.

(Kredit za fotku putuje mojí mamce)

na web.HEIC

Andragogika, 2. ročník Bc.

Magda

Nazdar! Jsem Magda, druhačka z andry a taky trochu vetřelec z dvojoborový sociologie. Shodou náhod jsem taky slečna vedoucí. Je dost pravděpodobný, že jsme se potkali moshpitu (ideálně na mým svatosvatě nejmilovanějším Madhouse Express) nebo v Souterrainu, kde si doplňuju zásoby mojí živý vody z pivovaru Kácov. Jsem vášnivá konzumentka hudby, ilustrace a miluju makrofotky mini roztomilejch malejch houbiček. Jednou se chci vrátit na svatojakubskou pouť na koňským hřbetě. Největší radost mi dělají bouřky a hamaky (občas i dohromady). Charakterově bych se oběma oblíbenostma vlastně shodla. Dva týdny po Via zmizím na půl roku do Lisabonu, takže je to pro mě vlastně taková rozlučka s Českem.

M na web.jpeg

Andragogika (+ Sociologie), 3. ročník Bc.

černé pozadí

Verča M.

Ahoj, jmenuju se Anička a jsem v prváku na peda.

Ráda trávím čas po galeriích nebo zapadlých pražských kavárnách a čajovnách. (Šálek kávy není můj šálek čaje). Když už je hezké počasí, ráda chodím na pikniky do parku nebo na dlouhé procházky přírodou (u těch mě teda ošklivé počasí nikdy nepřekvapí). Také ráda cestuji a poznávám nové země, mezi nejoblíbenější patří Švýcarsko a Irsko.

Zároveň mám potřebu nacházet balanc úplně ve všem. Jsem trošku hypochondr a stresař, proto je pro mě důležitý osobní rozvoj.

Vedla jsem dětský výtvarný kroužek a nejvíce se zajímám o galerijní pedagogiku a neformální vzdělávání. Momentálně pracuji v aukční galerii.

Andragogika, 1. ročník Bc.

bottom of page