top of page

Zážitková pedagogika

Kurz tvoříme dle koncepce, na které staví i nesčetné množství manažerských kurzů, teambuildingů a dalších.

Co je to za koncepci se dozvíš níže.

Stalo se ti někdy, že vás učitel vzal do lesa a místo toho, aby vám ukazoval stromy v učebnici, ukazoval vám je v přírodě? Když jsi se učil/a zavázat si tkaničku, nechali tě rodiče vázání zkoušet a zkoušet, dokud se ti to nepovedlo? Hrál/a jsi někdy nějakou hru v cizím jazyce?

Pokud ano, už jsi se setkal/a s principy zážitkové pedagogiky!

Na čem je zážitková pedagogika postavena?

jak už napovídá název, zážitková pedagogika pracuje se zážitkem. Je to jako u té tkaničky - i kdyby nám to stokrát někdo ukázal, nejlépe se to člověk naučí, až když si to sám vyzkouší. Je dokázáno, že člověk si po třech měsících od učení pamatuje pouze 10% toho, co slyšel, 32% toho, co viděl, ale až 65% toho, co zažil!

Slyšeno

Viděno

Zažito

3. týden

3. měsíc

70 %

72 %

85 %

 10 %

32 %

65 %

Tvoje komfortní zóna

Kde se dějí skutečné zázraky

Jak dosáhneme opravdového zážitku?

Cílem zážitkové pedagogiky je podnítit člověka aby opustil svou komfortní zónu a objevil něco, co nezná. V našem případě je to třeba nové místo (Vávrovka), nový kolektiv (tví budoucí spolužáci) a samozřejmě aktivity, které máme pro vás připravené.

Tohle je tedy "zážitkovka" se kterou na kurzu pracujeme a podle níž je kurz stavěn. Slouží jako skvělý prostředek k stmelení týmu a o to nám jde - abyste do prváku odcházeli jako parta kamarádů!

Ale nemusíš se bát, zážitkovka je i o tom vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, a na to také dbáme

bottom of page