Ahoj,

 

těší nás, že ses přihlásil na 25. ročník kurzu Via lucis. 

 

Jak už asi víš, kurz proběhne v bývalé hájovně Vávrovka nedaleko Veselí nad Lužnicí. Aby pro Tebe cesta byla co nejméně komplikovaná a rychle Ti utíkala, vyrazíš společně s ostatními vlakem z Prahy. Sraz na pražském hlavním nádraží bude v 11:00 u pokladen. Vlak ve směru Veselí nad Lužnicí odjíždí v 11:31. Nezapomeň si na sebe vzít něco žlutého, abyste se s ostatními dobře poznali. Pokud by pro Tebe byla Praha velkou zajížďkou, můžeš se přidat na přestupní stanici ve Veselí nad Lužnicí. Odtud pojede vlak směřující do Doňova ve 13:43. V Doňově už na vás budou čekat členové organizačního týmu a postarají se o vás. 

Ubytování na Vávrovce je krásné - je uprostřed lesa. Počítej proto s tím, že v okolí je horší signál pro mobilní telefony. Spát budeš spolu s ostatními ve dvou velkých ložnicích, které se dají vytápět kamny. S sebou si tedy vezmi spacák, prostěradlo, baterku, láhev na pití, oblečení do přírody do každého počasí, pohodlnou a nepromokavou obuv s pevnou podrážkou, šátek a batoh. Nezapomeň si vzít také oblečení v černo-červeno-stříbrných barvách (nějaké slavnostnější oblečení a stříbrné třeba doplňky, nic složitého), vlastní hrneček na pití a jeden malý balíček Ferrero rocher (bude potřeba na program).. Hudební nástroje jsou vítány. Vše dej do zavazadla, které zvládneš nést od vlaku 4 kilometry. Neber s sebou elektricky náročné přístroje (např. fén), elektřina se zapíná pouze omezeně. 

 

Neboj se, nebudeš celý týden chodit po lesích a každou noc klepat kosu, přestože vybavení a popis ubytování tak vypadá. 

 

Kurz bude končit v pátek  28. srpna v odpoledních hodinách. Program je naplánovaný i na poslední den - prosím počítej s tím. Vlakem z Doňova se bude odjíždět ve 14:12. 

 

Na e-mail Ti ještě přišel dotazník ohledně zdravotního stavu, ten nám prosím zašli spolu s potvrzením způsobu Tvého příjezdu na e-mail vialucis1@gmail.com nejpozději do 20. srpna. 

 

Moc se na Tebe těšíme,

tým Via lucis